пʼятниця, 21 листопада 2014 р.

Засідання школи ППД



18.11.2014 року у ТСШ № 3 відбулось засідання школи передового педагогічного досвіду для вчителів англійської мови на тему: «Шляхи оптимізації навчання аудіювання і читання при вивченні українознавчого матеріалу на уроках англійської мови».
Учителі Тернопільської спеціалізованої школи № 3 Слободян Л. О., Новікова Л. Є., Павловська І. М. і Гречкосій І. Є. поділились своїм досвідом та методикою навчання таких видів мовленнєвої діяльності як читання та аудіювання. Вони продемонстрували прийоми виконання різних вправ, які учитель може використати у процесі навчальної діяльності, такі як: Filling gaps, Complete the senteces/missing information, Put the events into the right order, T/F statements, Match the words to their definitions, Multiple choice та інші. Учасники тренінгу (вчителі англійської мови ЗНЗ м.Тернополя) охоче поділились своїми враженнями після проведеного заходу, а також своїм досвідом використання різних форм і методів роботи при навчанні аудіювання і читання.

Навчання  аудіювання на уроках англійської мови
Основною метою та пріоритетним результатом освітньої діяльності на сучасному етапі має стати виховання конкурентоспроможної, життєво компетентної особистості, яка є соціально активною у сучасному суспільстві. Школа має ефективно допомагати учневі у розкритті, розвитку та реалізації його особистості, здібностей, досягненні життєвого успіху. Наші учні повинні отримати таку освіту, яка орієнтована на практичні результати.
Аудіювання є одним з чотирьох умінь, над формуванням і розвитком якого працює вчитель іноземної мови впродовж усього процесу навчання англійської мови. Аудіювання є ключовим моментом спілкування: не почувши чи не зрозумівши співрозмовника, ви не зможете вступити у діалог чи підтримати дискусію. Тому, без уміння сприймати на слух комунікативна діяльність неможлива.
Оволодіння аудіюванням як формою комунікативної діяльності передбачає аудіювання текстів з послідовним виконанням різного типу завдань.
Згідно до вимог з аудіювання учні мають розуміти висловлювання, автентичні тексти пізнавального та країнознавчого характеру з елементами аргументації, абстрактними судженнями, викладом фактів; вони повинні вміти диференціювати основні факти та другорядну інформацію, узагальнювати інформацію та порівнювати її з власним досвідом, а також розуміти необхідну інформацію – оголошення в аеропорту, на вокзалах, рекламу, інтерв’ю.
У процесі навчання аудіювання необхідно передбачити три етапи роботи: інструкцію, презентацію аудіоматеріалу та контроль розуміння прослуханого. Урок аудіювання в цілому розвиває не лише навички аудіювання, але і говоріння, критичного усвідомлення інформації та творчого підходу до її інтерпретації.

Навчання читання
Читання є одним з найважливіших видів комунікативно-пізнавальної діяльності учнів. Ця діяльність спрямована на отримання  інформації з письмово фіксованого тексту. Читання виконує різні функції: служить для практичного оволодіння іноземною мовою, є засобом вивчення мови і культури, засобом інформаційної та освітньої діяльності та засобом самоосвіти. Звичайно ж, читання сприяє розвитку інших видів комунікативної діяльності. 
            Робота з текстом може переслідувати різні цілі: іноді потрібно лише визначити, про що цей текст, в інших випадках важливо зрозуміти основну чи нову інформацію, задум автора, підтекст. У процесі навчання іноземної мови в середній школі необхідно сформувати уміння читання на комунікативно достатньому рівні з тим, щоб учні могли розуміти:
·          основний зміст нескладних автентичних текстів;
·          досягти повного розуміння складніших за змістом і структурою текстів різних жанрів: суспільно-політичних, науково-популярних, художніх (адаптованих).
Учнів потрібно навчити користуватися двомовними словниками та різними довідковими матеріалами.
Читаючи текст, учні повинні зрозуміти основний зміст і важливі деталі. Якщо виникає необхідність у повторному читанні, учитель має поставити нове завдання, наприклад, знайти у тексті додаткову інформацію або прочитати текст з більшою швидкістю та ін. З метою подолання труднощів розуміння тексту проводиться лексичний, граматичний, структурний та смисловий аналіз, використовується переклад.
Учні старших класів мають оволодіти навичками анотування тексту (стисло передати зміст прочитаного в усній чи письмовій формі); реферування (визначити в тексті нову інформацію чи головні думки/факти); рецензування (висловлювати свою думку, давати оцінку змісту тексту в усній чи письмовій формі).
За умов відсутності іншомовного оточення читання є одним із найважливіших напрямків оволодіння іноземною мовою. Воно дає змогу отримувати необхідну інформацію, сприяє розумінню учнями шкіл важливості вивчення відповідної мови, загострює інтерес роботи над нею. Читання найдоступніше і водночас сприяє засвоєнню всіх інших аспектів іноземної мови (фонетичного, лексичного, граматичного) і інших видів мовленнєвої діяльності (аудіювання, говоріння, письма). Таким чином, завдання навчання читання як самостійного виду мовленнєвої діяльності полягає в здатності знаходити інформацію у тексті у тому об’ємі, який необхідний для вирішення конкретної мовленнєвої задачі.

Немає коментарів:

Дописати коментар